MERSİN İKİNCİ EL EŞYA

MERSİN 2.EL BİLGİSAYARLAR

 Mersin 2.el bilgisayar


Mersin 2.el bilgisayar

Mersin 2.el bilgisayar

Mersin 2.el bilgisayar alım satımında firmamız dikkatli ve titiz davranmaktadır. Sağlam, kaliteli cihazlar alıp satmaya gayret ediyoruz. Hayatın her alnına girmiş olan bilgisayarlar yoğun bir talep oluşturuyor. Artı her eve bir bilgisayar zaruri ihtiyaç gibi oldu. İş yerleri için daha da elzem. Eğitim kurumlarında ve öğrencilerin eğitiminde olmazsa olmaz rolü var.  Firmamız Mersin de 2.el bilgisayar alım satımında önemli bir yere sahiptir.

Mersin’de 2.el bilgisayar fiyatları

Mersin’de 2.el bilgisayar fiyatları özelliklerine göre, kalitesine ve kullanılma durumuna göre değişir.

2.El bilgisayar çeşitleri

Kullanım yerlerine ve üretim şekillerine göre bilgisayarlar çeşitlilik gösterirler

1. Ana bilgisayar : Bir merkezde bulunur ve aynı anda binlerce istemci bilgisayara hizmet verebilir. Çok sayıda bilginin güvenle işlenmesi gerektiği durumlarda  kullanılır.

2. Mini bilgisayar : Okullarda, şirketlerde, fabrikalarda bulunabilir ve kendisine bağlı istemci bilgisayarlara hizmet verir.

3. Ağ (Network) bilgisayarlar : Bellek güçleri, disk kapasiteleri ve işlem güçleri sınırlı bilgisayarlardır. İntranette iş yürütmek için kullanılır ve güçlü bir sunucuya bağlıdır.

4. Kişisel bilgisayar :Evlerde ve iş yerlerinde tek kişi tarafından kullanılan bilgisayarlardır.

5. Dizüstü bilgisayar : Donanım olarak kişisel bilgisayarların bütün ögelerine sahiptir. Bünyelerinde bulundurdukları pilleri sayesinde elektriksiz birkaç saat kullanılabileceği gibi doğrudan elektrik kaynağı ile de kullanılabilir. Taşınabilir olması, son yıllarda kullanılırlığını artırmaktadır.